AVZO - Branně střelecký klub Gen. Janouška


AVZO - Branně střelecký klubu Gen. Janouška z Lysé nad Labem, se zabývá vzdělávání mládeže v odvětví střelectví, záchranářských a branných činností. Nejsme nijak politicky a ani ideologicky orientovaná organizace.

Naším cílem je vychovávat mládež v duchu tradic společenských zásad slušnosti, tolerance a kamarádství. Střelecké a branně záchranářské činnosti v naší organizaci slouží jako atraktivní prostředek, který má nejen zaujmout mládež, ale přinést jim tyto činnosti tak, aby se naučili komunikaci a vzájemné zodpovědnosti v kolektivu. Nejedná se tedy o militarizaci mládeže, ale jen využití pro ně atraktivních forem, které mohou konkurovat dnešní moderní pop kultuře počítačových her a akčních filmů.

Naším cílem je tedy dostat děti do přírody a jinou formou tak navázat na tradice zálesáctví a tábornictví.

Informace
Aktuality a informace z klubu naleznete na jeho facebookové stránce.
image

gen. Karel Janoušek

30.10.1893 - 27.10.1971


Karel Janoušek (30. října 1893, Přerov – 27. října 1971, Praha) byl československý armádní generál i. m. a letecký maršál, člen prvního a druhého odboje a vězeň komunistického režimu.

V první světové válce bojoval v řadách Československých legií v Rusku, za druhé světové války organizoval tvorbu československých leteckých jednotek v Royal Air Force. Je jediným Čechoslovákem, který získal hodnost leteckého maršála RAF, (kterou mu 17. května 1945 udělil britský král Jiří VI.) V Československém letectvu dosáhl hodnosti divizní generál.

více na wikipedia.org